Playstation 3 vs Xbox 360

xbox 360 vs playstation 3Wielu graczy, którzy zamierzają zakupić konsolę do gier zadaje sobie pytanie, która konsola jest lepsza: PlayStation 3, czy Xbox. Pierwsza konsola jest produktem Sony, druga zaś Microsoftu. W niektórych kwestiach różnią się diametralnie, w innych zaś są bardzo podobne do siebie. Swój wybór warto oprzeć na decyzji na czym najbardziej nam zależy.

 

Xbox idealnie sprawdza się do gier. W przeciwieństwie do niego ps3 jest bardziej urządzeniem multimedialnym. Ma on dostęp do bezprzewodowego Internetu oraz dzięki własnej przeglądarce internetowej można surfować po sieci. Dla wygody jednak warto zaopatrzyć się w myszkę oraz klawiaturę bluetooth. Ponadto odtwarza on filmy blu-ray, których ceny bezustannie obniżają się i stają się bardziej popularniejsze niż filmy na dvd.

 

W obu przypadkach konsole są małych rozmiarów i łatwo je umiejscowić w pobliżu telewizora. Wielu osobom jednak przeszkadza błyszcząca obudowa ps3, na której po nawet najmniejszym muśnięciu pozostaje ślad. Jednak to dodaje jednostce elegancji.  Dodatkowo starszy model Sony wyposażony jest w dotykowy ekran, który odpowiada np. za opcje włącz/wyłącz. W przypadku nowszej wersji Slim jego miejsce zajęły przyciski.

 

Skupiając się na wyposażeniu warto więcej uwagi poświęcić padom. Ten do Xbox’a jest niewygodny dla osób posiadających małe dłonie i jeżeli nie posiada się ładowarki to należy bardzo często zaopatrywać się w baterie do niego. Pad do ps3 jest lżejszy i mniejszy niż pad do Xbox’a. Dodatkowo w przypadku nowszej wersji konsoli: ps3 Slim w zestawie znajduje się kabel USB do jego podłączania do konsoli, co eliminuje problem kupowania baterii do niego. Zawiera on również czujnik ruchu, który stanowi w większym stopniu gadżet do zabawy niż by miał spełniać jakąś fundamentalną funkcję.

 

Jeśli chodzi o wybór gier na konsole – w obu przypadkach jest ogromny. Trzeba jednak liczyć się z faktem, iż niektóre gry nie wychodzą na obie konsole.

 

Produkt Microsoftu jest tańszy niż konsola sony. Ps3 nie jest zwykłą konsolą do gry, można również odtwarzać na niej między innymi filmy Blu-ray. Posiada również Wifi oraz bluetooth. Należy jednak pamiętać, iż w obu przypadkach można wiele akcesoriów dokupić dodatkowo dzięki czemu koszty zakupu tak naprawdę ze sobą się zrównają.

Pod względem użytkowania można powiedzieć, iż oba modele pracują cicho. Ps3 jest bardziej energooszczędny niż Xbox. Grafiki gier są porównywalnie doskonałe, jednak na ps3 lepiej widoczne są detale gier.

 

Bardzo często o kwestii zakupu decydują subiektywne odczucia oraz lojalność marki. Dlatego jeżeli ma się taką możliwość warto przed zakupem przetestować obie konsole i na własnej skórze ocenić co dla nas jest najkorzystniejszym wyborem.

 

Jedna odpowiedź do wpisu “Playstation 3 vs Xbox 360”

Playstation 3 vs Xbox 360, gadżety, blog o gadżetach
kitty napisał(a):
3 lutego 2012 o godz. 13:45

Oj taką konsolę muszę sobie sprawić ;) Nadal nie wiem, która lepsza, ale skoro są takie podobne, to czarny kolor bardziej mi odpowiada:)

Zostaw odpowiedź− 7 = 2